Skip Navigation LinksAna Sayfa > Güncel > Etkinliklerimiz
ETKİNLİKLERİMİZ
< Tüm Etkinlikler

DOÇEV’İN PROJESİNE WWF-TÜRKİYE’DEN DESTEK…

10.11.2016

DOÇEV’in “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Aktif Sivil Toplum” projesi, “Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınma için Sivil Toplum Hareketi (CO-SEED)” kapsamında hibe almaya hak kazandı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) ve Stratejik Çevresel Değerlendirme (SÇD) uygulama süreçlerinde sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini artırmayı hedefleyen Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınma için Sivil Toplum Hareketi (CO-SEED)’ne yapılan hibe başvuruları, bağımsız kurullar tarafından hem ulusal hem uluslararası düzeyde değerlendirilerek sonuçlandı. Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Türkiye olmak üzere beş ülkede WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen programda, DOÇEV “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Aktif Sivil Toplum” isimli projesi ile Türkiye’den hibe almaya hak kazanan 5 sivil toplum kuruluşundan birisi oldu.

DOÇEV’in Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Çevre Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilciliği işbirliği ile geliştirdiği ve 2017- 2018 yıllarında uygulanacak proje çerçevesinde; bölgedeki ÇED uygulamalarında saha araştırması, anket çalışması yapılacak. Elde edilen verilerle uygulamaların olası çevresel etkileri hakkında raporlar hazırlanacak.  Ayrıca Pamukkale Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde konferans ve bölgedeki sivil toplum kuruluşları ile tecrübelerin paylaşıldığı bir çalıştay düzenlenecek.


 

Share to Facebook Share to Twitter Share to MySpace Stumble It Share to Reddit Share to Delicious Dahası...

Çevre Dostları Grubuna Üye Olun...

DOÇEV'le ilgili faaliyet ve duyurulardan haberdar olabilmek için çevre dostları grubumuza üye olun...

©2018 DOÇEV