Skip Navigation LinksAna Sayfa > Güncel > Etkinliklerimiz
ETKİNLİKLERİMİZ
< Tüm Etkinlikler

ARNAVUTLUK'TAKİ ÇEVRE TOPLANTISINA KATILDIK

13.12.2016

Beş ülkede yürütülen “Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınma için Sivil Toplum Hareketi (CO-SEED)” kapsamında Arnavutluk’ta düzenlenen çevre toplantısına katıldık.
 
Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) ve Stratejik Çevresel Değerlendirme (SÇD) uygulama süreçlerinde sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini artırmayı hedefleyen ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından beş ülkede yürütülen “Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınma için Sivil Toplum Hareketi (CO-SEED)”* kapsamında, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da çevre toplantısı düzenlendi. 8-9 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşen toplantıya Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ ve Sırbistan’dan 23 sivil toplum kuruluşu katıldı. 

Avrupa Birliği tarafından desteklenen CO-SEED programı etkinliği olarak düzenlenen çevre toplantısında; katılım sağlayan ülkelerdeki ÇED ve SÇD alanlarındaki mevzuat ve uygulamalar değerlendirilerek, bu konularda ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar irdelendi. DOÇEV adına toplantıya katılan Gül Şahin, Türkiye’deki ÇED uygulamaları ve ŞÇD alanındaki gelişmeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Arnavutluk’ta düzenlenen çevre toplantısına katılımı ve “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Aktif Sivil” projesi ile faaliyetlerimizi uluslararası ortamda da yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.

 


 

Share to Facebook Share to Twitter Share to MySpace Stumble It Share to Reddit Share to Delicious Dahası...

Çevre Dostları Grubuna Üye Olun...

DOÇEV'le ilgili faaliyet ve duyurulardan haberdar olabilmek için çevre dostları grubumuza üye olun...

©2018 DOÇEV