Skip Navigation LinksAna Sayfa > Güncel > Etkinliklerimiz
ETKİNLİKLERİMİZ
< Tüm Etkinlikler

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ’NDE, ÇED- ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ UYGULAMALARI TARTIŞILDI

29.11.2017

DOÇEV-Doğa ve Çevre Vakfı’nın PAÜ-Pamukkale Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Çevre Mühendisleri Odası Denizli Temsilciliği işbirliğiyle yürüttüğü “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Aktif Sivil Toplum” projesi kapsamında, Pamukkale Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde konferans düzenlendi.

ÇED-Çevresel Etki Değerlendirmesi ve Sivil Toplum Kuruluşları konulu konferansa, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Nuri Ağdağ, Çevre Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilcisi Çevre Yüksek Mühendisi Tevfik Basmacı, DOÇEV Yönetim Kurulu üyeleri, öğretim üyeleri ve çevre mühendisliği öğrencileri katıldı.

Konferansta; ilki 1993 yılında yayımlanan ve bu güne kadar 17 defa değiştirilen ÇED-Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği ve uygulamaları tartışıldı. Araştırma Görevlisi Yağmur Meltem Aydın ÇED-Çevresel Etki Değerlendirmesi ve SÇD-Stratejik Çevresel Değerlendirme Uygulamaları” hakkında genel değerlendirme yaparken,  DOÇEV Vakıf Müdürü Bahtiyar Aksoy “Ülkemizdeki ÇED Uygulamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları” konusunda pratik uygulamalara yönelik bilgiler verdi.

Konferans sonrası düzenlenen kokteylde, katılımcılar ile çevre mühendisi adayı öğrenciler arasında, ÇED ve genel çevre uygulamaları hakkında sohbet yapılarak, bilgi alışverişinde bulunuldu. 

Prof. Dr. Osman Nuri Ağdağ                                                   Çevre Yüksek Mühendisi Tevfik Basmacı

                      Bahtiyar Aksoy                                                    Araştırma Görevlisi Yağmur Meltem Aydın


 

Share to Facebook Share to Twitter Share to MySpace Stumble It Share to Reddit Share to Delicious Dahası...

Çevre Dostları Grubuna Üye Olun...

DOÇEV'le ilgili faaliyet ve duyurulardan haberdar olabilmek için çevre dostları grubumuza üye olun...

©2018 DOÇEV