Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

ELEKTRONİK ATIKLAR ORMAN OLUYOR…

28 Ekim 2020ROTARY 2440 Bölge organizasyonunda, DOÇEV ve ERBEY Atık Yönetimi işbirliği ile Denizli’de “Elektronik Atıkları Toplamak ve Kamuoyunda Farkındalık Oluşturmak” amaçlı proje başlatıldı. Projede toplanan elektronik atıkların fidan bağışları ile DOÇEV-ROTARY BARIŞ ORMANI kurulacak.

Elektronik cihaz ve beyaz eşyaların kullanım alanları hızla genişlerken, her gün yeni ürün ve modeller gelişmektedir. Üretim ve tüketimdeki artışa paralel olarak, bu tür cihazlara ve eşyalara ait atık miktarı da hızla artmaktadır. Ülkemizde her yıl 500 bin ton elektronik atık çıkmakta, her yıl yüzde 10 oranında artmaktadır. Usulüne uygun bertaraf edilmeyen atıkların toprak, hava ve suya karışması ile canlı yaşamını tehdit eden çevre kirliliği oluşmaktadır.  Bu nedenle çevre kirliliğinin önlenmesinde, diğer atıklarda olduğu gibi elektronik atıkların da emniyetli bir şekilde toplanması ve geri kazanım firmalarına ulaştırılması önemli bir etken olarak kabul edilmektedir.

DOÇEV olarak 2006 yılında başlattığımız elektronik atık toplama çalışmalarımızda bedelsiz olarak topladığımız tonlarca elektronik atığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı lisanslı geri kazanım firmalarına ulaştırarak, ekonomiye kazandırmaktayız.

Elektronik atıkların geri kazanımına katkıda bulunmak amacıyla Denizli’de, ROTARY 2440 Bölge organizasyonunda, DOÇEV ve ERBEY Atık Yönetimi işbirliği ile “Elektronik Atıkları Toplamak ve Kamuoyunda Farkındalık Oluşturmak” projesi başlatıldı. Projede toplanan elektronik atıkların fidan bağışları ile DOÇEV-ROTARY BARIŞ ORMANI kurulacak.

Kişi ve kurumlar, elektronik atıklarını DOÇEV’in işyerine, Denizli Forum Çamlık ve Teras Park alış veriş merkezlerindeki DOÇEV’in elektronik atık toplama noktalarına getirebileceği gibi buzdolabı, çamaşır makinesi vb. büyük hacimli elektronik atıkların alınması için 0.258.2651110 numaralı telefonu arayarak alınması için bilgi verebilirler.