Ağaçlandırma Fidan Bağışı

DENİZLİ-Bozburun bölgesindeki boz, çıplak topraklar… (2001 Yılı)

DOÇEV’in ağaçlandırma çalışmaları ile yeşilin, börtü böceğin yurdu oldu…

Kurumunuz veya adınıza, yakınlarınız anısına hatıra korusu veya hatıra ormanı kurarak erozyon etkisindeki boş, çıplak toprakların yeşertilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

 – Hatıra Ormanı: 2.000 fidan üzeri fidan bağışları ile hatıra ormanı kurulmakta, tabela üzerinde bağış yapan kişi veya kurumun (Veya talep ettikleri kişi-kurumun) adı yer almaktadır.

– Hatıra Korusu: 1.000 -2 000 arası fidan bağışları ile hatıra korusu kurulmakta, tabela üzerinde bağış yapan kişi veya kurumun (Veya talep ettikleri kişi-kurumun) adı yer almaktadır.

– Fidan Bedeli: Bir fidan bağış bedeli 10 TL olup bağış makbuzu düzenlenmektedir.

– Tabela: Sahanın içinde uygun bir yere monte edilecek tabela için her hangi bir bedel alınmamaktadır.

– Ağaç Türü: Ağaçlandırma sahalarına çam ve türleri dikilmektedir.

Sertifika: Fidanlar, kişi ve kurumlar adına (Çalışanlar, müşteriler vb.)  bağışlanıyorsa; fidan bağışlayan, fidan bağış sertifikası kullanmak-göndermek isterse; A5 ebadındaki sertifika için 1,5 TL, A4 ebadındaki sertifika için 2 TL ayrıca bağış alınmaktadır. Sertifikalar, basımı sonrası DOÇEV tarafından imza ve kaşe yapılarak, fidan bağışlayana topluca teslim edilmektedir. Sertifikaların ilgililere ulaştırılması-dağıtılması fidan bağışlayan tarafından yapılmaktadır.

Fidan Dikimi ve Sahaların Durumu: Hatıra ormanı kurulan sahaların arazi hazırlık ve fidan dikim çalışmaları, fidan dikim dönemi olan kış aylarında Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Üzerindeki ağaç varlığı devletin olan sahaların süreç içindeki bakımları da Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

– Fidan Dikim Etkinliği: Fidan bağışlayan fidan dikim töreni talep ederse fidan dikim töreni, genellikle hava şartlarına bağlı olarak Nisan-Mayıs aylarında, bağışçılar ve davetlileri, doğaseverler ile DOÇEV ilgililerinin katıldığı piknik ortamında yapılmaktadır. Karşılıklı görüşmelerle başka ay ve tarihlerde de etkinlik yapılabilmektedir. Fidan bağışlayan tarafından etkinliğe davet edilenlerin organizasyonunu ve giderlerini fidan bağışlayan karşılamaktadır.

– Fidan bağışlayan Denizli dışında olması nedeniyle fidan dikim etkinliği yapılmamasını önerirse, tabelanın ve sahanın görselleri tarafımızdan ulaştırılmaktadır.

DOÇEV Ağaçlandırma Fidan Bağışı Banka Hesap Bilgileri

TÜRK LİRASI HESABI

DOÇEV – Doğa ve Çevre Vakfı

GARANTİ BANKASI / DENİZLİ – Denizli Şubesi

Şube Kodu: 47

IBAN: TR59 0006 2000 0470 0006 2941 42