Hatıra Ormanı / Korusu Kurulması

BÖYLE İDİ…                                          DENİZLİ-Bozburun bölgesindeki boz, çıplak topraklar… 

BÖYLE OLDU…       DOÇEV’in ağaçlandırma çalışmaları ile yeşilin, börtü böceğin yurdu oldu…

Kurumunuz veya adınıza, yakınlarınız anısına hatıra korusu veya hatıra ormanı kurarak erozyon etkisindeki boş, çıplak toprakların yeşertilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

 – Fidan Adedi: 2.000 fidan üzeri fidan bağışları ile hatıra ormanı, 1.000 -2 000 arası fidan bağışları ile hatıra korusu kurulmaktadır.

– Yer: DOÇEV hatıra ormanları – koruları Denizli bölgesinde kurulmaktadır.

– Fidan Bedeli: Bir fidan bağış bedeli 70 TL

– Tabela:  Ağaçlandırılan sahanın uygun bir yerine mevzuat gereği tek bir tabela konulmaktadır. Ağaçlandırma sahasında birden fazla DOÇEV ormanı veya korusu kuruluyor ise, sahada kurulan orman ve koru adlarının tamamı bu tabela üzerinde alfabetik olarak yer alır.

– Ağaç Türü: Ağaçlandırma projesi Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sahalara ağırlıklı olarak çam ve türleri dikilmektedir.

Fidan Dikimi ve Sahaların Durumu: Hatıra ormanı kurulan sahaların projelendirilmesini, arazi hazırlığını ve fidan dikimlerini (Kış döneminde) Orman Genel Müdürlüğü yapmaktadır. Üzerindeki ağaç varlığı devletin olan sahaların süreç içindeki bakımları da Orman Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olup bu kurum tarafından yapılmaktadır.

– Fidan Dikim Etkinliği: Fidan bağışlayan talep ederse fidan dikim etkinliği, genellikle hava şartlarına bağlı olarak Mart-Nisan aylarında, bağışçılar, davetlileri ve DOÇEV üyelerinin katılımı ile yapılmaktadır. Fidan bağışlayan tarafından etkinliğe davet edilenlerin organizasyonunu ve giderlerini fidan bağışlayan karşılamaktadır.

DOÇEV Ağaçlandırma Fidan Bağışı Banka Hesap Bilgileri

TÜRK LİRASI HESABI

DOÇEV – Doğa ve Çevre Vakfı

GARANTİ BANKASI / DENİZLİ – Denizli Şubesi

Şube Kodu: 47

IBAN: TR59 0006 2000 0470 0006 2941 42