Bez Torba Dağıtım Projesi

Firmanızın tanıtım ve çevre mesajını DOÇEV Bez Torbaları ile hedef kitlenize ulaştırarak, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakabilme çabalarına katkı sağlayabilirsiniz…

Dünya nüfusunun hızla artışı,  doğal kaynakların aşırı ve yanlış kullanımı ile tüketim alışkanlıklarının değişmesi; küresel boyuttaki çevre sorunlarını yaşama ve dünyamıza yönelik tehditler olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Alışveriş noktalarında bedava dağıtılan ve doğada çözünmesi yıllar süren naylon poşetler;

– Çevremizi kirletiyor.
– Atıkların önemli bir bölümünü oluşturuyor.
– Canlıların yaşam ortamlarını tehdit ediyor.
– Başta su ve petrol olmak üzere doğal kaynakların aşırı tüketimine neden oluyor.

DOÇEV olarak; gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için naylon poşet yerine, tekrar kullanılabilen bez torba ile kâğıt ve doğada kısa sürede çözülebilen maddeden yapılan torbaların kullanımını önermekteyiz. Çoğu ülkede kullanımı yasaklanan veya ücretle satılan naylon poşetlerin kullanımını azaltmak amacıyla bir an önce yasal düzenlemelerin yapılmasını arzuluyoruz.

Bu kapsamda başlattığımız çalışmada; ham bezden diktirilen, üzerinde geri dönüşüm mesajı olan ve katlama sistemi sayesinde pratik olarak taşınabilen bez torbaları alışveriş merkezlerinde, marketlerde dağıtımını yaparak kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz.
DOÇEV Bez Torba dağıtımına katkı sağlayan ABALIOĞLU HOLDİNG ve SADIK GRUBU’na doğa ve çevre adına şükranlarımızı sunarız.